Протягом травня в межах освітньої акції «Українська культура як місток єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців» було надіслано 12916 робіт, 1317 із них оприлюднено в наших Telegram-спільнотах. Вдячні всім нашим небайдужим дошкільнятам, школярам, позашкільникам, педагогам та батькам за підтримку нашої ініціативи, приділений час та цікаві роботи.
Травень виявився багатий на свята, що народилися з безмежної любові та вдячності до тих, хто подарував життя, дає нам відчуття ґрунту під ногами, сили, душевний спокій, підтримку, розуміння та натхнення, які допомагають упродовж всього життєвого шляху долати труднощі, досягати вершин та здобувати перемоги. Щирими та зворушливими роботами на сторінках соціальних мереж поділились діти до Міжнародного дня матері та Міжнародного дня сім’ї.
Не оминули увагою школярі та дошкільнята День слов'янської писемності й культури та Вcесвітній день культурної різноманітності в iм'я діалогу й розвитку.
Світ тримається на небайдужих, чуйних людях, не здатних пройти повз, завжди готових допомогти та надати підтримку. Вдячні тим дітям, педагогам та батькам, які протягом місяця підтримували наших захисників, передаючи їм необхідне, продаючи власноруч виготовлені сувеніри на ярмарках, роблячи донати, дякуючи в листах, малюнках та відео за щоденні подвиги, готуючи смаколики, виготовляючи сітки та обереги нашим незламним героям.
Не залишились осторонь і ті, хто зараз перебуває за тисячі кілометрів. З фото- та відеозвітів ми мали можливість дізнатись, як учасники з різних країн підтримують Україну, беручи участь у різноманітних волонтерських акціях, знайомлять іноземців з українськими звичаями та традиціями – найцікавішими та найкрасивішими у світі, закохують представників інших держав у те, що має цінність для нас, українців. На світлинах побачили, як наші діти вдягають вишиванки, щоб весь світ знав, яка прекрасна наша країна та її символи. Де б ми не були, у силах кожного з нас поширювати по всій планеті інформацію про Україну, традиції, символи, звичаї та про наших надзвичайних людей.
Значна частина робіт була присвячена Дню вишиванки – одному з найсамобутніших свят, присвячених розквіту української культури. Світлини учасників переконують у тому, що вишиванки в наш час стали не просто елементом етнічного одягу, який зберігає пам’ять роду та генетичний код нації, а сприймаються молоддю як символ української нескореності, єдності української нації, як потужний оберіг, наша духовна броня, як місточок єднання минулого, сьогодення та майбутнього українців.
Акція завершується, але це не привід зупинятися. Чекаємо всіх на наших нових марафонах та челенджах. Цінуймо рідних! Підтримуймо одне одного! Допомагаймо тим, хто цього потребує! Не забуваймо своє коріння! Щодня зміцнюймо свою українську ідентичність, щоб передати нащадкам наші прекрасні традиції, символи та обереги! Борімося щохвилини кожен на своєму фронті за нашу країну та працюймо заради спільної української перемоги! Хай наше майбутнє бути мирним, щасливим та барвистим, як світлини та вишиванки учасників нашої акції.