Статистика сайту

Сейчас на сайте 0 пользователей и 18 гостей.

Карта сайту

Новобаварський

Управління освіти адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради

Теги: Новобаварський

 

Управління освіти адміністрації

Новобаварського району

Управління освіти адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради

Теги: Новобаварський

 

Сайт управління освіти адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради 

www.oktyabrskiy-ruo.edu.kh.ua

 

 

У районі функціонує 34 навчальних заклади.

У 18 загальноосвітніх навчальних закладах навчається 7037 учнів у 283 денних класах та 264 учні в 10-ти вечірніх (заочних) класах.

З метою реалізації творчих здібностей учнів у позаурочний час у позашкільних навчальних закладах Жовтневого району відкрито широку мережу різноманітних гуртків та секцій.

В ЦДЮТ-2 у 4-х відділах  відкрито 120 груп на 1794 вихованців.

В СЮТ-1 відкрито 70 груп за чотирма напрямами з охопленням  1190 дітей.

В ДЮСШ-5 працює 7 відділень (65 груп) на 1106 вихованців. Заклад співпрацює з 12 ЗНЗ.

За останні роки спостерігається тенденція збільшення кількості дітей, які охоплені дошкільною освітою. У ДНЗ навчається і виховується 2611 вихованця, що становить 74,8%.

Розширена мережа спеціальних груп для дітей з порушенням мови у ДНЗ комбінованого типу. Всього у районі функціонує 29 таких групи, 9 санаторних груп.

 

У загальноосвітніх навчальних закладах працює 571 педагогічних працівника, з яких 93% мають вищу спеціальну освіту, 2,5% - базову вищу, 4,5% середню спеціальну. Серед них 1 кандидат наук, 44 вчителів-методистів, 87 старших вчителів, 218 вчитель має вищу кваліфікаційну категорію, 137 вчителів - першу категорію. Нагрудним знаком «Василь Сухомлинський» нагороджено 1 чоловіка,нагрудним знаком «Софія Русова» -1 чоловік, Почесною грамотою МОН України – 61 вчителів, знаком «Відмінник освіти України» - 55 педагогів.

Основні напрями діяльності управління освіти в сучасних умовах:

-    оптимізація мережі закладів з метою недопущення перевантаження класів та груп, роботи закладів в другу зміну;
-    проведення комплексу заходів щодо відкриття нових груп шляхом реорганізації закладів в НВК та реконструкції приміщень ДНЗ;
-    оптимізація цільового призначення приміщень закладів, які використовуються не на повну потужність (столярних та слюсарних майстерень, кімнат відпочинку, кімнат для комор тощо) з метою відкриття додаткових навчальних  кабінетів, кабінетів для роботи гуртків, відпочинкових кімнат для ГПД учнів 1-х класів;
-    реалізація районної програми «Школи повного дня» з метою цілісного впливу на формування особистості дитини, її всебічний гармонійний розвиток та забезпечення зайнятості протягом повного робочого дня;
-    реалізація районної програми інформатизації освітнього процесу з метою впровадження в управлінський, навчальний і виховний процеси нових інформаційних технологій, які будуть сприяти оптимізації роботи за усіма напрямами;
-    здійснення заходів щодо повного охоплення дітей шкільного віку навчанням;
-    покращення роботи щодо правового виховання учнівської молоді;
-    забезпечення навчальних закладів сучасними технічними засобами навчання, комп’ютерними комплексами і телекомунікаційними засобами виходу до мережі Інтернет.  
Науково-методична тема району «Підвищення якості освіти та її результативності шляхом модернізації навчально-виховного процесу».
Основні пріоритети:
- визначення змісту, форм і методів підвищення методичної освіти педагогічних кадрів,
- аналіз і оцінка її результативності;
- вдосконалення змісту освіти профільного навчання;
- визначення основних напрямків розвитку та удосконалення змісту навчання і виховання молоді у навчальних закладах району;
- впровадження нових технологій, комп’ютеризацію навчально-виховного процесу, досягнень педагогічної та психологічної науки;
- вивчення, узагальнення і створення умов для розповсюдження ефективного педагогічного досвіду;
- удосконалення уроку як основної форми навчально-виховного процесу; - вироблення рекомендацій щодо змісту і форм роботи з обдарованою молоддю;
-  визначення перспективних потреб науково-методичного забезпечення навчально-виховного процесу в навчальних закладах.

Гімназія № 65 працює над впровадженням експерименту «Особливості управління навчально-виховним процесом в умовах реалізації принципів науково-педагогічного проекту «Росток» та проводиться дослідницько-експериментальна діяльність за темою: «Моніторинг якості освіти в загальноосвітніх навчальних закладах».

ХЗШ № 59, ХСШ № 162 створюють систему роботи педагогічних колективів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів м. Харкова і Харківської області щодо збереження та зміцнення здоров’я учнів.

З метою цілісного впливу на формування особистості дитини, її всебічний гармонійний розвиток та забезпечення зайнятості протягом повного робочого дня, на базах ХГ № 39, ХЗШ № 115, 130 працює «Школа повного дня».

Для забезпечення можливостей для рівного доступу учнівської молоді до здобуття загальноосвітньої профільної та початкової допрофесійної підготовки у районі здійснювалась діяльність щодо організації профільного навчання.

803 учня в 30-ти 10-11 класах навчаються за 7-ма напрямами профілізації. Відкрито 9 допрофільних 8-9-х класів на 269 учня.

Учні району щорічно беруть активну участь у Всеукраїнських олімпіадах з базових дисциплін, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук, Всеукраїнських турнірах, конкурсах та фестивалях різних рівнів.

Учениця ХЗШ № 130 Волкова Анастасія на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2010 - 2011 навчальному році посіла ІІ місце.

Учениця ХСШ № 93 Яшина Катерина в складі міської команди брала участь і посіла ІІІ місце в фінальному етапі Всеукраїнського учнівського турніру з журналістики.

Учень ХЗШ № 130 Дерев’янко Віталій отримав перемогу у номінації «Спортсмен року» у міському конкурсі «Учень року - 2011».
18 вихованців ЦДЮТ № 2 стали дипломантами Всеукраїнської виставки-фестивалю «Обдаровані діти України», що проходила в травні 2011 року в Києві.

Одним зі стратегічних напрямів діяльності управління освіти була інформатизація навчального процесу. У 2010 році дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 18, Харківська гімназія № 39, Харківська загальноосвітня школа № 76 брали участь у міському етапі конкурсу-захисту на кращу модель інформатизації навчального закладу. ДНЗ № 18 посів І місце у номінації «Інформаційні технології в дошкільній освіті», ХЗШ № 76 – ІІ місце у номінації «Школа сприяння формуванню інформаційної культури». У 2011 році ДНЗ № 231 посів І місце у номінації «Інформаційні технології в дошкільній освіті», ХГ № 65 – ІІІ місце у номінації  «Школа - центр моніторингових досліджень».

Виховна робота

Учні ХГ № 39 посіли І місце в міському конкурсі ДЮП , команда КВК «Life is good» ХЗШ № 76 – одна з кращих команд в шкільній лізі міста. Вона була призером Всеукраїнського профорієнтаційного КВК ПОУМУ-2010, призером ІІІ етапу Всеукраїнського КВК ЮІР в м. Дніпропетровськ, переможцем міського турніру команд КВК ЮІР-2011, переможцем міського турніру КВК ЮІР-2011 «Обгон запрещен», агітбригада «Помічники довкілля» ХЗШ № 28 – ІІ місце у ІІ (обласному) етапі конкурсу учнівських екологічних агітбригад, збірна команда учнів 7-9 класів – І місце в обласному конкурсі «Що? Де? Коли?».

Учні ХСШ № 162, ХЗШ № 92 беруть участь у міжнародному проекті «Dreams + teams». Вже декілька років ХСШ № 162 співпрацює з Британською радою, методичним центром «Будинок Нюрнберга», французьким культурним центром, бере участь у тристоронньому культурно-освітньому проекті міст-побратимів.

У 2010-2011 н.р. стали фіналістами у «Програмі обміну майбутніх лідерів» FLEX ХСШ № 162 (1 учень) та ХЗШ № 54 (1 учень).

У районі успішно працюють чотири Євроклуби: ХГ № 39, 65, ХЗШ № 92, ХСШ № 162.

Лідери учнівського самоврядування «Росток» взяли  активну участь у роботі в рамках проекту ХМОУС «Ми – Харків’яни» та проекту районного «Пам'ять серця».

12 травня 2011 року підписано Меморандум про взаємодію між організацією лідерів учнівського самоврядування «Росток» Жовтневого району м. Харкова, Харківським обласним комітетом ветеранів локальних війн та Первинною організацією Миротворців при Харківському обласному комітеті ветеранів локальних війн. Створено рух юних миротворців Жовтневого району.

 

61052, м. Харків, вул. Ярославська, 21. Тел.: 712-42-70 факс, 734-94-30

e-mail: ruo_okt@mail.ru , okt-ruo@kharkivosvita.net.ua

Сайт управління освіти адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради

http://www.oktyabrskiy-ruo.edu.kh.ua 

Перейти вгору RSS-материалShare/Save/Bookmark