Карта сайту

Управління освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради

Теги: Шевченківський


                                                           
      Начальник управління освіти – Башкірова Юлія Георгіївна, тел.: 340-31-43, години прийому: щовівторка з 15.00 до 18.00, щочетверга з 10.00 до 13.00.

    Заступник начальника – Животченко Алла Борисівна, тел.: 340-50-28, години прийому: щосереди з 09.00 до 12.00, щоп'ятниці з 14.00 до 16.00. 

  Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради

Шлях дитини у велике життя починається з маленького кроку в дитячий садок. 

 У Шевченківському районі працює 31 закладів дошкільної освіти (27 ЗДО комунальної та 4 приватної форми власності). Крім того, дошкільну освіту надають дошкільні групи 3 навчально-виховних комплексів: 3 НВК комунальної форми власності (№№45, 106, 179). Дошкільною освітою у районі охоплено блиько 6400 вихованців. 

    Право громадян на отримання повної загальної середньої освіти забезпечують 33 заклади (30 комунальної та 3 приватної форми власності), з них 4 гімназії, 3 ліцея, 5 спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов (англійської та французької) та предметів художньо-естетичного циклу, 3 навчально-виховних комплекси, 15 шкіл, школа І ступеня, середня школа дистанційного навчання “Ангстрем” та вечірня школа. У поточному навчальному році у закладах загальної середньої освіти району навчалися майже 20тисяч учнів.

 З метою реалізації творчих здібностей дітей у позаурочний час у закладах позашкільної освіти Шевченківського району діє мережа різноманітних гуртків та секцій на базі Центру дитячої та юнацької творчості №1 та КДЮСШ №№3, 12.

  У минулому навчальному році школярі Шевченківського району досягли значних успіхів як у навчанні, так і у спорті. За підсумками 2017/2018 навчального року 96 випускників 11-х класів нагороджені медалями (60 учнів - золотими, 36 – срібними), свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою отримали 107 дев’ятикласників, 1684 учні нагороджені Похвальним листом, 382 – Похвальною грамотою.
   У обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів учні ЗЗСО Шевченківського району здобули 180 дипломів переможців, а у всеукраїнському етапі – 26 дипломів. Щорічно вони входять до складу збірних команд України та беруть участь у міжнародних учнівських олімпіадах з навчальних предметів. Так, у цьому році випускник ХНВК №45 «АГ» Коваль Ілля виборов золоту медаль у Міжнародній математичній олімпіаді, яка проходила у м. Клуж-Напока (Румунія), та бронзову медаль у  Міжнародній математичній олімпіаді Romanian Master in Mathematics, яка відбулася у м. Бухарест (Румунія); випускниця ХГ №47 Ващенко Ольга – дві срібні медалі на 52-ій Міжнародній Менделєєвській олімпіаді з хімії для школярів у м. Мінськ (Республіка Білорусь) та 50-тій Міжнародній хімічній олімпіаді у м. Братислава та м. Прага (Словаччина та Чехія); випускниця ХГ №47 Мазур Марина виборола срібну медаль на 52-ій Міжнародній Менделєєвській олімпіаді з хімії для школярів у м. Мінськ  (Республіка Білорусь), учень 10 класу ХНВК №45 «АГ» Осташев Даниїл – срібну медаль у першій Європейській олімпіаді з інформатики для юніорів EJOI (змагання зі спортивного програмування), яка проходила в м. Софія (Болгарія). 
   В обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у 2017/2018 навчальному році Шевченківський район отримав 114 нагород, у всеукраїнському етапі школярі району здобули 17 перемог.
   За результатами участі команд ЗЗСО у міському етапі турнірного руху район посів І місце серед районів м. Харкова, виборовши 25 перемог. 
   У загальнонаціональному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т. Шевченка учні ЗЗСО Шевченківського району здобули п’ять перемог: одне друге (ХСШ №99) та чотири третіх призових місця (ХГ №№6 «МГ» (2), 47, 169). Також в обласному етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика серед учнів початкової школи перше місце посіла учениця 3 класу ХГ № 6 «МГ». В обласному етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченому Шевченківським дням, 2 учениці ХЗОШ № 148 здобули ІІ місце в номінації «Література». 
   Поряд із значними навчальними досягненнями учні демонструють стабільно високі результати у спортивній сфері. Завдяки тісній співпраці вчителів фізичної культури ЗЗСО та тренерів-викладачів КДЮСШ №№3, 12 досягнуто вагомих перемог у змаганнях з різних видів спорту. Вихованці спортивних шкіл брали участь у 274 заходах різних рівнів та здобули 290 перемог. За підсумками минулого року Шевченківський район посів ІІ загальнокомандне місце серед районів м. Харкова за програмою міських комплексних змагань «Шкільні спортивні ліги» і І загальнокомандне місце серед районів м. Харкова за програмою обласної Спартакіади «Спорт протягом життя».
  Своєрідним фундаментом світосприйняття для учнів Шевченківського району є Асоціація дитячо-юнацьких організацій «Лідер ХХІ». У 2017/2018 навчальному році переможцями міського етапу конкурсу «Учень року» стали: Кравцов Артур (ХНВК №45 «АГ») у номінації «Інтелектуал року», Колмик Дарина (ХГ №47) у номінації «Лідер року», Нікулін Микита (ХСШ №132) у номінації «Творча особистість року», Зеленцова Анастасія (ХСШ №109) у номінації «Спортсмен року».

   Але жодні досягнення учнів неможливі без повсякденної роботи вчителів, їх майстерності та професіоналізму. Щорічно учителі-переможці районного туру конкурсу «Учитель року» стають лауреатами і переможцями міського, обласного та всеукраїнського етапів. У 2018 році переможцем міського конкурсу «Учитель року – 2018» визначено Таровиту І.О., учителя української мови та літератури ХГ №116, лауреатами – Кізьюрову О.Г., учителя німецької мови ХГ № 6 «МГ», та Каміна О.О., учителя фізики ХЛ № 89. В обласному турі конкурсу лауреатами стали Ігнатьєв С.Б., учитель фізичної культури ХЗОШ № 135, та Камін О.О., учитель фізики ХЛ № 89.
  Колектив ЗДО №323 посів І місце у ІІ (регіональному) етапі Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання в дошкільних навчальних закладах.
   Педагогічні працівники району брали участь у різноманітних методичних заходах міського, обласного, всеукраїнського і міжнародного рівнів та гідно представили свої вагомі досягнення, творчі надбання. Педагогічний колектив ХГ № 47 на дев’ятій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2018» у номінації «Упровадження інновацій у педагогічний процес для підвищення якості знань випускників» був нагороджений золотою медаллю. Срібну медаль дев’ятої Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» у номінації «Інтеграція змісту освіти як світова тенденція розвитку освітніх технологій» отримала ХСШ № 50.
   За підсумками обласної тематичної відкритої виставки ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття» дипломом ІІ ступеня відзначена ХЗОШ № 159, дипломом ІІІ ступеня – КДЮСШ № 12, ХГ № 6 «МГ» здобула диплом ІІІ ступеня.
  Переможцем фінального етапу Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти у 2017 році за напрямом «Художньо-естетичний напрям позашкільної освіти» в категорії «Навчальна література з позашкільної освіти» стала методист ЦДЮТ № 1 Акімова Н.Л.
   Співпраця з батьками учнів, залучення їх до активної участі в житті закладу освіти, класу, формування інтересу до освітнього процесу є невід’ємною частиною виховної роботи. Третій рік поспіль у районі працює районна батьківська рада, до складу якої увійшли представники батьків вихованців та учнів від кожного закладу освіти. Батьківська громадськість бере активну участь у забезпеченні контролю за організацією харчування та медичного обслуговування вихованців та учнів, співпрацює з учнівським самоврядуванням, є активним учасником різноманітних акцій, проводить роботу щодо поповнення і зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти тощо.
 
 

 

Перейти вгору Share/Save/Bookmark