Статистика сайту

Сейчас на сайте 0 пользователей и 24 гостя.

Карта сайту

Управління освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради

Теги: Шевченківський


                                                           
      Начальник управління освіти – Башкірова Юлія Георгіївна, тел.: 725-84-84, години прийому: щовівторка з 15.00 до 17.00, щочетверга з 10.00 до 12.00.

    Заступник начальника – Животченко Алла Борисівна, тел.: 725-84-86, години прийому: щосереди з 09.00 до 12.00, щоп'ятниці з 14.00 до 16.00. 

  Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради

 

   У Шевченківському районі у 2022/2023 навчальному році мережа закладів  дошкільної освіти налічує 37 закладів (31 комунальної форми власності та 6 приватних ЗДО). Мережа закладів дошкільної освіти компенсуючого та комбінованого типів залишилася на рівні попередніх років. Однак через військову агресію російської федерації та запровадження воєнного стану у 2022/2023 навчальному році зменшилась кількість груп  та вихованців  у ЗДО району. 

   Незважаючи на запроваджений воєнний стан та призупинення освітнього процесу, педагогічні працівники закладів дошкільної освіти продовжують працювати в он-лайн режимі з дітьми та їх батьками, надають педагогічні та психологічні поради й рекомендації, проводять консультації та різноманітні виховні заходи.  Крім того, педагогічні працівники ЗДО займаються самоосвітою, підвищенням свого професійного рівня,  продовжують брати участь у міжнародних, всеукраїнських, регіональних науково-педагогічних проєктах та експериментах. 


   У поточному навчальному році право громадян на отримання загальної середньої освіти у Шевченківському районі забезпечують 34 заклади загальної середньої освіти: 29 – комунальної форми власності,  5 – приватної форми власності. 

   У 2022/2023 навчальному році освітній процес у школах здійснюється  виключно у дистанційному форматі з використанням електронних освітніх платформ і комунікаційних онлайн-сервісів. Заклади загальної середньої освіти  продовжують  забезпечувати  право дітей на навчання за різними формами здобуття освіти, визначеними законодавством України. Станом на 25.12.2022 очною (денною) формою здобуття освіти охоплено 18 176 дітей, дистанційна форма здобуття освіти впроваджується в 5-11-х класах ХЛ № 89 (7 класів, у них 170 учнів), у 1-11 класах ХГ № 116 (11 класів, у них  290 учнів) та  ХПЛ «Ангстрем» (12 класів, у яких 1335 учнів). У зв’язку із ліквідацією Харківської вечірньої школи № 37  з  01.09.2022  у  ХСШ № 29 реалізується заочна форма здобуття освіти, якою охоплено 76 осіб.  ХСШ № 50 продовжує впроваджувати мережеву форму здобуття освіти шляхом укладання чотирьохстороннього договору з Харківською хореографічною школою, Харківською дитячою музичною школою № 9 ім. В.Сокальського  та Харківською дитячою художньою школою № 1 ім. І.Ю. Рєпіна, за якою в 2022/2023 навчальному році навчається 128 учнів.

   В 12-ти закладах загальної середньої освіти району створено 35 інклюзивних класів для 51 учня з особливими освітніми потребами та в 3-х закладах дошкільної освіти відкрито 3 групи для 3-х вихованців (по 1 дитині в кожній групі).

   Всебічний та гармонійний розвиток кожної особистості, організацію дозвілля школярів Шевченківського району забезпечують три заклади позашкільної освіти: Центр дитячої та юнацької творчості № 1, комплексні дитячо-юнацькі спортивні школи № 3 та № 12, в яких   навчання здійснюється дистанційно. 
   У минулому навчальному році творчі колективи ЦДЮТ№ 1, незважаючи на роботу в он-лайн форматі,  взяли участь у 55  міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах та отримали  204 перемоги. Вихованці спортивних шкіл 3 та 12 взяли участь у 66 змаганнях  різних рівнів та вибороли 310  призових місць, з них понад  90 перемог.
   Наразі педагогічні працівники закладів загальної середньої та позашкільної освіти проводять заняття у дистанційному режимі, забезпечують функціонування закладів освіти, разом із педагогічними працівниками ЗДО займаються волонтерською діяльністю.  Створені 3 томи  електронної книги «Шевченківський тримає стрій» про волонтерську діяльність педагогічних працівників, учнів та батьків закладів освіти району. А дев’ять  працівників закладів освіти (з них 7 педагогів) служать у Збройних Силах України.

 

 

   Відповідно до Концепції «Нова українська школа» з 2027 року почне працювати профільна школа, тому питання організації профільного навчання залишається одним із пріоритетних напрямків роботи педагогічних колективів ЗЗСО району. Викладання профільних предметів у 10-11-х класах підвищує мотивацію учнів до навчання, сприяє  професійній орієнтації  дітей, цілеспрямованій підготовці учнів до вступу у заклади вищої освіти. У 2022/2023 навчальному році у   117  класах вивчають предмети на профільному рівні  2809 учнів.

   Мовою освітнього процесу в закладах освіти району  є українська мова. Усі заклади освіти активно працюють над реалізацією Комплексної програми «Розвиток та функціонування української мови як державної в Харківській області на 2022–2025 роки». Здійснюється планомірна робота щодо підвищення рівня володіння українською мовою педагогічних працівників для покращення якості викладання предметів та дисциплін. 

   Висока якість навчання у закладах освіти району щорічно підтверджується результатами ЗНО/НМТ.  За середнім балом НМТ-2022  Шевченківський район посідає 1 місце серед районів Харкова та має найбільшу кількість учнів (123 випускника), які отримали 200 балів з української мови, математики та історії України (третина від 200-бальних результатів м. Харкова). 

   До ТОП-20 кращих закладів освіти Харкова за результатами НМТ-2022 входять 9 ЗЗСО (№№ 109, 47, 45, «АШБ», 169, 116,  149, 89, 150).  

   Одним з важливих напрямів діяльності педагогів закладів освіти району є робота з обдарованими, талановитими та здібними учнями. У Шевченківському районі створена цілісна  система роботи з обдарованими дітьми, завдяки якій за результатами участі учнів у змаганнях різних  рівнів район понад 20 років посідає 1 місце. Насамперед це підготовка учнів закладів освіти до олімпіад, конкурсів, турнірів  міського, обласного, всеукраїнського, а також міжнародного рівнів.

   З 24 лютого 2022 року наша країна потерпає від вторгнення армії російської федерації. Незважаючи на це, учні закладів освіти району брали участь в інтелектуальних змаганнях у форматі онлайн.  Дві срібні медалі вибороли учні ХГ № 47 та ХНВК № 45 «АГ» відповідно у Міжнародній учнівській олімпіаді з хімії та Європейській юніорській олімпіаді з інформатики.

 

 

 

   Випускник ліцею 89 отримав диплом І ступеня   Всеукраїнського конкурсу «Еко-Техно» Україна та бронзову медаль у фінальному етапі Міжнародного конкурсу «GENIUS  OlympiadUkraine — 2022». 

   Срібну медаль Міжнародної виставки винаходів та інновацій INTARG виборола учениця ліцею149.

 

 

 

   Однією із форм  роботи з творчо обдарованою молоддю є Мала  академія наук України. Шевченківський район понад 25 років поспіль - лідер  Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України серед районів м. Харкова. 

110 учнів ЗЗСО №№ 6(5), 22 (1), 45 (29), 47 (23), 51 (1), 89 (25), 109 (1), 116 (16), 148 (1), 149 (7), 154 (1) у минулому навчальному році стали переможцями обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. А 18 учнів ЗЗСО №№ 45, 47, 89, 116, 154 перемогли у фінальному етапі МАН. Семеро з них – представники ХНВК № 45 «Академічна гімназія». 4 учні ЗЗСО № 45 (3) та №89 (1) вибороли І місця.  За результатами участі у конкурсі МАН України п`ятеро учнів ЗЗСО №№ 45 (2), 89, 116 та 154 отримують стипендію Президента України.

   Як і у попередні роки, Шевченківський район є лідером турнірного руху серед районів міста Харкова. Команди шкіл №№ 6,45, 47, 99, 116, 149, 150 у минулому навчальному році взяли  участь у міських учнівських турнірах, де посіли призові місця. Протягом минулого  навчального року завойовано 16 нагород, з них: 5 перших, 4 других та 7 третіх. На жаль, через бойові дії в Україні фінальний етап Всеукраїнських учнівських турнірів із навчальних предметів не проводився.

   У минулому навчальному році три учениці ХГ  № 6 «МГ»   перемогли в фінальному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка, посівши відповідно два других та третє місце.

   Учитель Харківської гімназії № 47 Самойлов А.М. (переможець  Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022» у номінації «Біологія») у поточному навчальному році  разом з учнями  взяв участь у програмі шкільних космічних експериментів SSEP (Student Spaceflight Experiments Program).  У листопаді учитель та команда учнів ХГ № 47 відвідали Сполучені Штати Америки, де  мали можливість проводити свої дослідження за проєктом «Затвердіння стоматологічних матеріалів в умовах мікрогравітації», а їх міні-лабораторія з дослідженнями була запущена  на міжнародну космічну станцію на кораблі Space X Draqon. Юні науковці зі своїм наставником спостерігали за відльотом ракети з їх експериментом з космічного центру Кеннеді НАСА. 

   Невід’ємною складовою освітнього процесу в закладах освіти району є виховна робота, яка здійснюється на засадах педагогіки співробітництва учителів, учнів, їхніх батьків та громадськості. Особлива увага приділяється національно-патріотичному вихованню дітей і молоді. Своєрідним фундаментом світосприйняття для учнів Шевченківського району є Асоціація дитячо-юнацьких організацій «Лідер ХХІ». Узагальнюючи проведені заходи, ДЮГО «Лідер ХХІ» у поточному навчальному році випустила 4 електронні тематичні газети: «До 300-річчя з дня народження Г.С. Сковороди», «Герої освітнього фронту», «Сімейні звичаї та традиції харківських родин», «Харків інтелектуальний: від минулого до сучасності».  В газетах відображена активна робота дитячого самоврядування.

   У  закладах освіти району ведеться постійна робота щодо вивчення, популяризації національної історії, ознайомлення з об`єктами культурної спадщини місцевого значення, осередком якої є шкільні музеї. У закладах освіти Шевченківського району  функціонують 20  шкільних музеїв, з яких: 15 музеїв військово-історичного профілю (ЗЗСО №№ 6, 29, 99, 106, 109, 116, 117, 125, 129, 135, 146, 148, 149, 154, 159); 2 музеї краєзнавчого профілю (ЗЗСО №№ 129, 147); 2 музеї  етнографічного профілю (ЗЗСО №№ 132, 148); 1 музей  технологічного профілю  (ЗЗСО №149).

   Але жодні досягнення учнів неможливі без повсякденної роботи вчителів, їх майстерності та професіоналізму. Дослідно-експериментальну діяльність на всеукраїнському рівні здійснюють педагогічні колективи ХЛ № 89 та ХГ № 169, на регіональному рівні – ЗЗСО №№ 6, 45, 89, 147 та ЗДО №№ 418, 437. 

   Педагоги та учні Шевченківського району зміцнюють та розвивають партнерські зв’язки з міжнародними представництвами, освітніми закладами, громадськими організаціями та культурно-просвітницькими центрами різних країн світу.

   Незважаючи на виклики часу, заклади освіти Шевченківського району тримають високу якість освітнього процесу, рівень роботи з обдарованими дітьми та виховують  патріотів вільної, незалежної України. 

 

 

 

Перейти вгору Share/Save/Bookmark