Карта сайту

Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради

Теги: Індустріальний

 

Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради здійснює керівництво закладами освіти, які знаходяться на території Індустріального  району м.Харкова. Діяльність Управління освіти  спрямована на реалізацію державної політики в галузі освіти шляхом забезпечення виконання Комплексної програми розвитку освіти м.Харкова на 2018-2022 роки.

 Керівний склад Управління освіти
 Адреса: 61007, м.Харків, вул. Біблика, 26

Телефон: (0572)725-53-59

Е-mail: ruo-ord@kharkivosvita.net.ua 

 

Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Індустріального району Харківської міської ради

(http://ruoord.kharkivosvita.net.ua/) 

 

Керівний склад Управління освіти:

Начальник Управління освіти: Збицька Олена Леонідівна

    Графік прийому громадян: 

 Щовівторка 10.00 - 12.00

Щоп’ятниці 14.00 - 16.00

Заступник начальника Управління освіти: Грицун Наталя Олексіївна

Графік прийому громадян: 

Щопонеділка 14.00 - 16.00

Щочетверга 10.00 - 12.00

 

   Відповідно до потреб громадян та забезпечення прав дітей на отримання дошкільної та повної загальної середньої освіти у районі сформована спроможна мережа закладів освіти, яка забезпечує системність та безперервність надання освітніх послуг та дає батькам право  вибору типу, режиму роботи закладу, інноваційних підходів до змісту та методів виховання та навчання, отримання якісних освітніх послуг. 

 У 2019/2020 навчальному році у районі  функціонують 41 заклад дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти комунальної форми власності, з них:

 - 21 заклад дошкільної освіти  (17 ЗДО загального розвитку; 4 ЗДО комбінованого типу), в яких виховуються 5412 дітей ;

 - 18 закладів загальної середньої освіти, в яких навчаються 13 672 учні;

 - 2 заклади позашкільної освіти (комунальний заклад «Палац дитячої та юнацької творчості «ІСТОК» та комунальний заклад «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №11»), у яких виховуються 2887 дітей.

 Дошкільна освіта є базисом системного розвитку дитини, фундаментом творення якісно нового освітнього процесу. Забезпечення якісної і доступної дошкільної освіти, виховання здорової та компетентної особистості – важливий напрям діяльності освітян району. Особлива увага приділяється питанню охоплення дошкільною освітою дітей п’ятирічного віку. Відсоток охоплення дітей суспільним дошкільним вихованням через заклади дошкільної освіти становить 100%.

 І хоча дошкільнята маленькі - успіхи мають великі. Заклади дошкільної освіти №№ 150, 400 є активними учасниками Міжнародного проекту «Сприяння освіті» за підтримки благодійного фонду LEGO. Продовжує свою участь у Міжнародному проекті з фінансової грамотності дошкільника «Афлатот» заклад дошкільної освіти № 453. Заклади дошкільної освіти №№ 280, 407 є учасниками дослідно-експериментальної діяльності регіонального рівня з медіаосвіти. 

 Заклади дошкільної освіти нашого району – це маленька країна дитинства. У ній живуть щасливі педагоги і щасливі діти. Вони співають, танцюють, малюють, займаються спортом, навчаються, грають, працюють, фантазують…

 Головним залишається те, що наші дошкільні заклади прагнуть бути тим місцем, де діти  дошкільного віку завжди можуть фізично розвиватися, зміцнювати здоров’я, реалізовувати свої здібності, товаришувати, з комфортом і щасливо проводити час.  

   У закладах загальної середньої освіти організована інституційна (очна, денна) та індивідуальна (екстернат, педагогічний патронаж, сімейна (домашня) освіта) форми здобуття освіти.
   Українська школа буде успішна, якщо до неї прийде успішний учитель. До дітей має прийти людина-лідер, яка може вести за собою, яка любить свій предмет, яка його фахово викладає.  Заклади освіти  мають достатньо потужний педагогічний потенціал: 144 педагоги нагороджені нагрудними знаками та Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, 189 педагоги мають педагогічні звання «вчитель-методист», «старший учитель», «старший вихователь», «вихователь-методист», 2 працівники - почесне звання «Заслужений тренер України», 2 - звання "Заслужений майстер спорту України", 1 - звання "Заслужений вчитель України", працюють 13 Майстрів спорту, 2-звання "Заслужений діяч мистецтв України", "Народний артист України.

  У районі триває процес модернізації районної системи роботи з обдарованою молоддю відповідно до потреб Нової української школи. У 2018/2019 навчальному році біля 2000 учнів взяли участь в інтелектуальних змаганнях: учнівських олімпіадах, турнірах, конкурсах.
   Учні шкіл №№ 15, 70, 75, 80, 85, 88, 104, 119, 155, 157, 163, 168 брали участь і стали переможцями  фінальних етапів Всеукраїнських турнірів юних географів, філософів та релігієзнавців, правознавців, фізиків, економістів, біологів.
   Два роки поспіль учні шкіл району посідають загальне 3-те рейтингове місце в ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. Учні ЗЗСО №№ 80, 119, 155, 157 відстоювали честь району і Харківської області у ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з географії, інформаційних технологій, історії, хімії і стали  переможцями, нагороджені Дипломами ІІ і ІІІ ступенів.
   Переможці Всеукраїнських, обласних та районних інтелектуальних, творчих, спортивних змагань відзначені стипендіями: 3 учні шкіл №№80, 119, 168 – стипендією Харківського міського голови «Обдарованість» для дітей та молоді і 21 учень  – стипендією Харківської міської ради «Кращий учень закладу освіти».
   Облік, накопичення та збереження інформації про обдарованих учнів району забезпечує інформаційний банк «Обдарованість», у якому розміщено інформацію про досягнення 1634 учнів.
   За результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року серед 14-ти випускників 10-ти закладів освіти м. Харкова, які отримали найвищі результати ЗНО (200 балів),  є 2 учні - випускники КЗ «ХСШ  № 15» та ХСШ № 155.
   Виховна робота в закладах є невід’ємною складовою освітнього процесу і включає до себе комплексну систему заходів, в процесі яких у дітей формуються якості успішної особистості: впевненості у своїх силах, оптимістичного світосприйняття, бажання жити, творити, перемагати,  створюються можливості для самореалізації та саморозвитку.

  У закладах освіти проводяться виховні заходи, які мають різноплановий характер: тематичні уроки, зустрічі з учасниками бойових дій, волонтерами, конкурси плакатів, малюнків, поробок, презентацій, учнівські конференції, семінари, засідання «круглих столів»,  навчально-тематичні екскурсії, екологічні акції, вікторини, естафети, квести, флешмоби, фестивалі тощо. Ведеться тісна співпраця із громадськими організаціями.
   У 2018/2019 навчальному році переможцями міського конкурсу «Учень року» стали Хлєбніков Андрій  (ХСШ №119) у номінації «Лідер», Янченко Дмитро (ХСШ №80) – у номінації «Інтелектуал», Голубничий Максим (ХЗОШ №168) – у номінації «Спортсмен». 
   У міському конкурсі учнівських проектів «Харків очима небайдужих дітей»  взяла участь рекордна кількість проектів – 11, і всі вони здобули перемогу, посівши тільки перші та другі місця! У конкурсах проектних ініціатив «Марафон унікальних справ», «Якби мером був я», «Шкільний форум-театр», «Я – омбудсмен» перемогу здобули ще 10 проектів району.
   Команда КВК школи №70 «Міс Кеті» у фіналі міського Чемпіонату посіла ІІ місце. Команда «Рятівник» ХСШ № 75 другий рік поспіль посідає ІІІ місце на міському конкурсі Дружин юних пожежних.
   У районі працюють 13 євроклубів,  діють 15 загонів юних миротворців  та 2 загони кандидатів до лав юних миротворців. За підсумками року 10 закладів освіти отримали сертифікат «Школа миру». У міському конкурсі «Гвардійський вишкіл» команда району посіла ІІІ місце. За підсумками моніторингу ХМОУС районна дитячо-юнацька громадська організація «Сузір’я» увійшла до трійки найкращих.

   Окреме місце посідає національно-патріотичне виховання, яке впроваджується шляхом реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання: проводяться заходи до національних свят та пам’ятних дат, четвертий рік поспіль працює районна творча майстерня для лідерів учнівського самоврядування «Україна – це я, Україна – це ти», реалізуються проекти національно-патріотичного спрямування тощо. 
   З метою формування готовності учнів до захисту Вітчизни та дій в умовах надзвичайних ситуаціях у школах району вивчається предмет «Захист Вітчизни», проводяться навчально-польові збори на військовому стрільбищі, Дні цивільної оборони, зустрічі з учасниками АТО, представниками ВНЗ військової спрямованості, пошукова робота закладів освіти щодо виявлення випускників – учасників АТО.
   У районі створені всі умови, необхідні для фізичного розвитку молоді та виховання майбутніх майстрів спорту і чемпіонів. У закладах освіти постійно проводяться заходи, спрямовані на збереження здоров’я учнів, залучення їх до  систематичних занять фізичною культурою та спортом, зміцнення спортивної  бази. Учні шкіл району беруть участь у змаганнях шкільних ліг з 10 видів спорту та є переможцями у змаганнях міського рівня з волейболу, футболу «Шкіряний м’яч», регбілінгу.
   Освітня стратегія Управління освіти спрямована на забезпечення умов функціонування і розвитку освіти, оптимізацію мережі закладів освіти для забезпечення кожній дитині рівного доступу до якісної освіти, максимального задоволення їх освітніх і культурних потреб.
 

 

 

 

 

 

Перейти вгору Share/Save/Bookmark